Gminna Biblioteka Publiczne

filia w Przyworach

09.05.2024r.-lekcja biblioteczna

Temat- „Dzień Bibliotekarza”

W dniu dzisiejszym średnia grupa przedszkolaków „Wiewiórki” z Publicznego Przedszkola w Przyworach wraz z dyrektor mgr Moniką Cichoń, mgr Anną Kowol oraz mgr Sabiną Skóra odwiedziły naszą bibliotekę.

Z okazji obchodzonego wczoraj „Dnia Bibliotekarza” przedszkolaki  oraz ich opiekunowie złożyły na ręce bibliotekarki życzenia, piękne kwiaty i bombonierkę.

Przedszkolaki przedstawiły swój program artystyczny a kolejnym punktem programu było obejrzenie i wysłuchanie przedstawionego  przez bibliotekarkę teatrzyku ala kamishibai pt.  „Legendy kaszubskie”.

Po przedstawieniu wspólnie wysłuchaliśmy kaszubskich piosenek i dzieci miały okazję odpowiedzieć na szereg pytań dotyczących opowieści np.:

*co symbolizują kolory na haftach kaszubskich?

*kim są legendarne kaszubskie stolemy ?

*jak wyglądają tradycyjne kaszubskie stroje?

Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu i ochoczo odpowiadały na zadawane im pytania.

Zajęcia upłynęły w bardzo milej atmosferze, za  co serdecznie  dziękuję .

Dziękuję również całej Kadrze Pedagogicznej z Publicznego Przedszkola w Przyworach  oraz przedszkolakom za pamięć, życzenia i piękny prezent.

Ewa Fajert