Popołudnie z bajką i nie tylko

01.12.2023- „Popołudnie z bajką i nie tylko”

Temat spotkania: „Niezwykły czas Adwentu.”

Czas adwentu  w wierze chrześcijańskiej rozpoczyna się 29 listopada, a kończy 24 grudnia w Boże Narodzenie. Okres ten przepełniony jest radością i przygotowaniem na najpiękniejsze święta w roku, a dla wielu z nas to czas przemyśleń i postanowień noworocznych.

Do jednych z najważniejszych symboli adwentu możemy zaliczyć wieniec adwentowy, którego historia sięga 1939 r., a zaczyna się od Johanna Hinricha Wicherna. Był to niemiecki teolog, pastor, który opiekował się dziećmi. By umilić im

czas oczekiwania na Boże Narodzenie postanowił wzbogacić i ocieplić miejsce, w którym żyli umieszczając duże drewniane koło, a na nim 24 adwentowe świece.

W trakcie spotkania dzieci wykonały wieńce adwentowe z papieru oraz elementów dekoracyjnych.

Na zakończenie przeczytaliśmy książeczkę „Legenda o Mikołaju” Małgorzaty Szewczyk. Historia ta ukazuje dzieciństwo i młodość Mikołaja oraz kilka faktów i mitów z jego życia.

p1020409.jpg