11.10.2023 – lekcja biblioteczna

Temat spotkania: „Las i jego mieszkańcy”.
W dniu dzisiejszym gościliśmy w naszej bibliotece grupę „Misie” z Publicznego Przedszkola w Tarnowie Opolskim, wraz z mgr Alicją Waluś oraz opiekunką grupy panią Aleksandrą Włodarczyk-Rejowska.
Na wstępie bibliotekarka Justyna przywitała przybyłe na to spotkanie dzieci i wprowadziła w temat dzisiejszej lekcji bibliotecznej.
Pani Justyna, przeczytała przedszkolakom bajeczkę „Między nami zwierzakami. W lesie” Jacka Daniluka, która nawiązuje do tematu dzisiejszego spotkania, po czym opowiedziała ciekawostki na temat lasu i jego mieszkańców oraz owoców i innych leśnych skarbów, które się w nim znajdują.
Dzieci jak zwykle, chętnie brały udział we wspólnych zabawach, w których naśladowały głosy zwierząt leśnych, pomogły wiewiórce posegregować jej zapasy, a z koszyka losowały znajdujące się w nim skarby leśne, po czym je odgadywały.

W międzyczasie dzieci odgadywały bardzo trafnie wszystkie przygotowane dla nich zagadki, na temat lasu i jego mieszkańców.

Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowanki z leśnymi zwierzątkami, które pokolorują w przedszkolu, a będzie je można wkrótce zobaczyć na wystawie w naszej bibliotece.
Dziękujemy za miłe odwiedziny!