Popołudnie z bajką i nie tylko

Biblioteka Tarnów Opolski

15.09.2023r. – „Popołudnie z bajką i nie tylko”

Temat: „Wyjątkowa ciocia”

W cykliczne piątkowe popołudnie spotkaliśmy się w bibliotece, aby poczytać o przygodach fantastycznej cioci Jadzi.

Tym razem dowiedzieliśmy się z książeczki pt „Ciocia Jadzia – Szkoła” Elizy Piotrowskiej, jak ciocia Jadzia zatrudniła się w szkole jako woźna.

W tym samym czasie naukę w tej samej szkole rozpoczyna również jej siostrzenica, która może zawsze liczyć na swoją ciocię, która wkrótce zostaje  „ciocią” wszystkich dzieci w szkole, ponieważ pomaga w rozwikłaniu najtrudniejszych problemów i zawsze służy radą oraz wsparciem.

Kolejna książeczka pt. „Ciocia Jadzia w Rzymie”, opowiada o cioci Jadzi, która zabiera swoją bratanicę i jej koleżankę Wiktorię do Rzymu, gdzie dziewczynki w wolnej chwili piszą pamiętnik z podróży, a każda dziewczynka pisze własny i ze swojego punktu widzenia.

Można przy tym dostrzec, jak opisy w pamiętnikach różnią się od siebie, podczas gdy obie widzą to samo.

Międzynarodowy Dzień Kropki.

W części plastycznej z okazji obchodzonego właśnie dzisiaj „Dnia Kropki”, dzieci z radością wykonywały prace plastyczne nawiązujące do tego nietypowego święta. Stworzyły kropkę, która prezentowała własny nastrój oraz wypełniły przygotowane karty pracy kuleczkami plasteliny.