Ferie Zimowe

Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowie Opolskim.

ferie zimowe 13.02.2022 – 17.02.2023

Tegoroczne ferie zimowe w naszej bibliotece są pełne atrakcji i niespodzianek dla wszystkich uczestników, a każde dziecko biorące udział w zajęciach może znaleźć coś dla siebie.

W pierwszym tygodniu odbyły się zajęcia zarówno plastyczne, jak i ruchowe, podczas których uczestnicy wykazali się ogromną kreatywnością oraz oryginalnością.

Pierwszego dnia ferii, poprzez rozmowę oraz gry i zabawy ruchowe mogliśmy się bliżej poznać. Nie zabrakło również uwielbianych przez wszystkich kolorowanek oraz prac plastycznych. Dzieci wykonały rysunek opisujący stwierdzenie, że „Czytanie jest super”. Wszystkie prace były niezwykle ciekawe i wspólnie utworzyły wystawę w naszej bibliotece. Tego dnia został ogłoszony konkurs na „Najbardziej aktywnego uczestnika ferii”. Wyniki zostaną podane ostatniego dnia ferii, podczas którego wszystkie dzieci uczęszczające na zajęcia zostaną nagrodzone.

Drugiego dnia obchodziliśmy Walentynki, w związku z tym dowiedzieliśmy się kim był św. Walenty, skąd się wywodzi oraz jakie są zwyczaje tego święta. W części plastycznej dzieci wykonywały serduszkowe zakładki do książki, które można było w dowolny sposób ozdobić.

Kolejnego dnia w naszej bibliotece królowały bajki i wiersze o zwierzętach. Rozwiązywaliśmy zagadki, rebusy oraz lepiliśmy urocze zwierzątka z plasteliny. W przerwach pomiędzy zajęciami dzieci odpoczywały na dywanie, słuchając czytanych przez bibliotekarkę książeczek.

W czwartkowe południe odwiedził nas specjalny gość, sierż. sztab. KPP w Strzelcach Opolskich Marcin Golec, który za pomocą przygotowanych przez siebie materiałów dydaktycznych wytłumaczył uczestnikom jak ważne jest bezpieczeństwo oraz uważność podczas zabaw zimą na świeżym powietrzu. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali ważnych rad, oraz zadawali pytania, na które Policjant chętnie odpowiadał.

Po spotkaniu z Policjantem z okazji tłustego czwartku zrobiliśmy pączki z papieru, które zostały ozdobione według własnego pomysłu.

W piątek obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Obchody tego dnia mają na celu podkreślenie znaczenia kotów w naszym życiu. W bibliotece przygotowano mnóstwo ciekawych książek z kocimi bohaterami, które dzieci przeglądały. Na zajęciach plastycznych powstały, tworzone różnymi technikami prace kotów, natomiast wspólne zabawy ruchowo-naśladowcze wszystkich uczestników wprowadziły w iście wesoły nastrój. Dzieci doskonale wiedziały, co lubią koty, a czego nie, dlaczego mają miękkie łapki i schowane pazurki. Rozmawialiśmy, również o kocich bohaterach bajkowych.

Ten tydzień okazał się tygodniem pełnym wrażeń.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy tego tygodnia wspaniale się bawili.

Kolejny tydzień spotkań przed nami.

ZAPRASZAMY!

Wizyt w miesiącuWizyt w miesiącu11935