Spotkanie DKK

filia w Raszowej

12.10.2022-Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Dyskusje podczas tego spotkania toczyły się wokół książki Magdaleny Witkiewicz „Córka generała” oraz Georgii Kaufmann „Krawcowa z Paryża”.

„Córka generała” to powieść obyczajowa mówiąca o trudnych życiowych wyborach i o ludziach, którzy wierzyli w miłość. Akcja toczy się w przeddzień rozpoczęcia II wojny światowej ,w której  bohater Andrzej Taper zakochuje się w Elisie, córce generała niemieckiego, który robi wszystko  aby przeszkodzić temu uczuciu. Czy ta miłość wytrwa do końca?

„Krawcowa z Paryża” to opowieść o życiowej podróży piętnastoletniej Rosy, której losy zmieniają się, gdy w 1943 roku wojska niemieckie wkraczają do Oberfals. Zostawiając za sobą przeszłość i ojca, który ją zdradził, rusza w poszukiwanie szczęścia.  Podróżując spotyka w świecie mody fascynujących mężczyzn. Tworzy kreacje, które oczarowują kobiety i tym samym spełnia swoje marzenia. Otwierają się jej drzwi do kariery i poznaje miłość swojego życia. Wszystko byłoby dobrze gdyby nie jej przeszłość, która wraca jak bumerang. Czy Rosa zdoła się stawić przeciwnościom losu?

Barbara Mientus

nowoci 09.09 025.jpg