11.04.2024r. – Odwiedziny grupy przedszkolaków.

Temat: „Książka, nasz przyjaciel.”

W dniu dzisiejszym, naszą bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z grupy „Żabki” wraz z wychowawczynią mgr Danutą Smołuchą, mgr logopedii Beatą Wawrzynek-Kostrzewską oraz opiekunką grupy Mariolą Wrzeciono.

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki, w związku z tym oraz nawiązując do tematu, grupa dzieci z  tarnowskiego przedszkola uczestniczyła w lekcji bibliotecznej na temat miejsca jakim jest biblioteka, jaką spełnia rolę i jaką ma ofertę dla najmłodszych czytelników.

Przedszkolaki po zapoznaniu się z ofertą, dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki.

Podczas spotkania pani Justyna zapoznała dzieci z literaturą odpowiednią dla ich wieku.

Wszyscy z zaciekawieniem oglądali przygotowane w tym celu kolorowe książeczki. Ponadto przedszkolaki dowiedziały się z filmiku, jak powstają książki i ile trzeba włożyć pracy, aby można było wziąć bajeczkę do ręki.

Na zakończenie bibliotekarka Justyna przeczytała dzieciom bajeczkę pt. „Kicia Kocia w bibliotece” Anity Głowińskiej, która wszystkim bardzo się spodobała.

Dla części dzieci była to pierwsza wizyta w bibliotece, stąd ogromne zainteresowanie nowym miejscem, przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały.

Przedszkolaki otrzymały w nagrodę za wzorowe zachowanie kolorowanki o tematyce książek oraz zakładki do książek, a w zamian dla Pań bibliotekarek zaśpiewały piosenkę.

Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

dsc01129.jpg