22.03.2024r. – Odwiedziny przedszkolaków.

Temat: „Zawód bibliotekarz.”

W dniu dzisiejszym, naszą bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z grupy „Słoneczkawraz z wychowawczynią mgr Reginą Bawoł oraz opiekunką grupy Agnieszką Piszczalską.

Na wstępie Dyrektor Monika Silarska przywitała przybyłe na to spotkanie dzieci i wprowadziła w temat dzisiejszej lekcji bibliotecznej, o pracy w bibliotece.

Nawiązując do tematu aktualnie omawianego z dziećmi w  tarnowskim przedszkolu pt. „Poznajemy zawody,”  bibliotekarka Justyna, kontynuując temat wytłumaczyła na czym ta praca polega.

Przedszkolaki dowiedziały się jak mogą zostać czytelnikami naszej biblioteki, czyli co należy zrobić, żeby zapisać się i móc w pełni korzystać z zasobów i zbiorów. Ponadto zapoznano dzieci z literaturą odpowiednią dla ich wieku.

Dzieci chętnie odpowiadały na przygotowane dla nich zagadki i opowiadały o swoich ulubionych bajkach. Największym zainteresowaniem wśród uczestników cieszyła się pieczątka biblioteczna i skaner kodów kreskowych.

Niespodziewanie do drzwi zapukała „listonoszka”, która przyniosła dzieciom list z życzeniami świątecznymi od „zajączka,” który został dzieciom odczytany. Za aktywne uczestnictwo w dzisiejszych zajęciach „zajączek” podarował przedszkolakom koszyczek  z  czekoladowymi jajeczkami.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych pani Justyna przeczytała dzieciom książkę pt. „Marysia i wielkanocne jajka” Nadii Berkane, Alexis Nesme.

Na zakończenie dzieci otrzymały wielkanocne kolorowanki.

Bardzo dziękujemy za wspaniałe spędzony czas.

dsc01129.jpg

1432042