Spotkanie w Żłobku

Biblioteka Tarnów Opolski.
21.11.2023 – Spotkanie bibliotekarki z najmłodszymi czytelnikami.
Temat spotkania: „Z wizytą w żłobku.”

Dzieci do trzeciego roku życia są w doskonałym okresie do rozbudzania zainteresowań czytelniczych, dlatego w dniu wczorajszym bibliotekarka Justyna udała się do „Niepublicznego Żłobka Szkrabuś” w Kosorowicach, aby spotkać się z najmłodszymi czytelnikami naszej gminy.

Głównym celem spotkania było zachęcenie najmłodszych dzieci do słuchania, czytania i oglądania książeczek. Głośne czytanie już od najmłodszych lat kształtuje w dziecku nawyk czytania, a kontakt z książką rozwija wyobraźnię i kreatywność, rozbudza ciekawość, poprawia koncentrację i pamięć oraz poszerza wiedzę o otaczającym nas świecie.

Pani Justyna zwracała dzieciom uwagę na poznawcze walory książek, kolorowe ilustracje oraz podkreśliła, że warto czytać książki.

Wspaniałą niespodzianką była kolorowa walizka, z której pani bibliotekarka wyciągnęła mnóstwo ciekawych i kolorowych książek. Dzieci z ogromną ciekawością słuchały bajki: „Kici Kocia. Idą święta; „Jest tam kto?” oraz „Gdzie jest Bingo?”, ponadto maluchy podziwiały piękne, ruchome ilustracje w książkach 3D, słuchały książek dźwiękowych oraz przeglądały sensoryczne książeczki.

Nie zabrakło również zabaw ruchowych, podczas których dzieci do przygotowanych wcześniej balonów z wesołymi minkami doklejały włoski z bibuły.

Większość dzieci pierwszy raz usłyszało o bibliotece i na zachętę do odwiedzenia tego miejsca, bibliotekarka przekazała pamiątkowe kolorowe wizytówki dla rodziców z godzinami otwarcia Gminnej Biblioteki Publicznej w Tarnowie Opolskim.

To było bardzo miłe spotkanie.

Dziękujemy !