spotkanie DKK

filia w Przyworach

30.11.2021r.- Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Temat spotkania : „Wspólne czytanie łączy”

Na dzisiejszym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki została omówiona książka Agnieszki  Olszanowskiej pt. „Listy z dziesiątej wsi”.

Aktorka w swojej książce opisuje życie Beaty oraz historię  jej  zmarłej babci Basi. Beata  została porzucona przez niewiernego męża Michała, który wraz ze swoją kochanką wyjechał  do Austrii, zostawiając żonę bez środków na życie z dwójką dzieci. Bez pracy i pieniędzy kobieta szybko popada w długi. Beata załamuje się, wpada w depresje i nadużywa leków przeciwbólowych. W biedzie pomaga jej brat Jakub Cichy, który zabiera siostrę i jej dwóch synów na wieś do Zwierzyńca. Dziewczyna powoli wychodzi z depresji i rozwiązuje problemy przy pomocy sąsiada Pawła. Oboje odkryli w swoich domach lisy z przeszłości, które wzajemnie sobie czytają Wspólne czytanie zbliżyło młodych do siebie. Beata poznaje wstrząsające rodzinne wydarzenia i stopniowo z  zagubionej kobiety staje się  pewną swojej siły Beatą ze Zwierzyńca.

W książce znajdziecie zdradę, lęk o przyszłość, wspomnienia z przeszłości, rozpacz, a także miłość.

Ewa Fajlert.

Godziny otwarcia - Przywory