Popołudnie z bajką i nie tylko

05.11.2021- „Popołudnie z bajką i nie tylko”

Temat: „Służby ratownicze”

Każdy w swoim życiu spotyka się z sytuacją, kiedy jest zmuszony szukać pomoc w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa, zdrowia i życia. Do udzielania takiej
pomocy powołane są odpowiednie służby ratownicze, tj.: pogotowie ratunkowe, straż pożarna i policja . To właśnie one są tematem dzisiejszego spotkania.

W książce Barbary Gawryluk „Mali bohaterowie” przedstawione zostały historie, które wymagały interwencji służb ratunkowych. Są to prawdziwe sytuacje, które wydarzyły się w życiu bohaterów. Dzieci opisane w opowiadaniach są niezwykle wrażliwe i nie pozostają obojętne na cudze cierpienie. W stresie potrafią zachować zimną krew, dzięki czemu wiedzą jak, odpowiednio zareagować w wielu nagłych sytuacjach np.: wzywają pomoc i dokładnie przekazują informacje dyspozytorom. Książka „Mali bohaterowie” pokazuje również, w jaki sposób, należy reagować w sytuacjach zagrożenia życia. Autorka wyraziście przedstawiła wszystkie numery telefonów alarmowych (112 – centrum powiadamiania ratunkowego, 999 – pogotowie ratunkowe, 998 – straż pożarna, 997 – policja), dzięki którym dzieci mogą szybko wezwać odpowiednie służby .

W kolejnej części spotkania uczestnicy zrobili z plasteliny wóz strażacki oraz rozwiązały labirynt na temat gaszenia pożaru.

Dziękuję za miłe popołudnie.

Agnieszka Hurek

Wizyt w tygodniuWizyt w tygodniu1928