05.10.2021r. – Pasowanie na czytelnika

W dniu dzisiejszym w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tarnowie Opolskim odbyło się drugie w tym roku pasowanie na czytelnika uczniów klasy I B z Publicznej Szkoły Podstawowej w Tarnowie Opolskim.

Pani Dyrektor Monika Silarska  uroczyście powitała przybyłych uczniów wraz z wychowawczynią mgr. Gizelą Sziroky.

Spotkanie rozpoczęło się od pogawędki na temat biblioteki, a także o książkach, które się w niej znajdują. Omówione zostały również zasady zachowania się w bibliotece. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zadaniach, które były dla nich przygotowane.  Bez problemu rozwiązywali zagadki o bohaterach znanych i lubianych baśni.

Po zabawach przyszła kolej na rozmowy na temat poszanowania książek. Uczniowie wymieniali zasady właściwego obchodzenia się z książką. Wykazali się dużą wiedzą na temat dbałości o książki. Wszyscy zobowiązali się do przestrzegania tych zasad, tak aby książki w naszych rękach  przetrwały dla następnych pokoleń.

Następnie wszyscy złożyli uroczyste ślubowanie, po którym zostali pasowani na czytelnika naszej biblioteki przez Dyrektor Monikę Silarską.

Na pamiątkę tej uroczystości wszyscy pasowani otrzymali okolicznościowe Dyplomy oraz kolorowe zakładki do książek.

Na zakończenie wszyscy chętni mieli możliwość wypożyczenia swojej pierwszej książki i z tej sposobności skorzystali.

Zapraszamy naszych nowych czytelników do częstego odwiedzania biblioteki.

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze.

Agnieszka Hurek