spotkanie z młodymi czytelnikami

Biblioteka Tarnów Opolski

10.09.2021r – „ Popołudnie z bajką i nie tylko”

Podczas dzisiejszego kolejnego spotkania z Młodymi Czytelnikami przeczytaliśmy książkę „Postaw się na moim miejscu” autorstwa Susanny Istern. Jest to opowieść o tym, czym jest empatia, bo to właśnie ona pozwala nam zrozumieć i zaakceptować potrzeby i uczucia innych ludzi. Na prostym przykładzie pokazuje, że można przejść obojętnie obok potrzebującego. Można też pomóc, wtedy wszystkim jest raźniej i czujemy się zaopiekowani. Morał z tej opowieści jest taki, iż warto widzieć coś więcej niż tylko czubek własnego nosa.

Rozmawialiśmy również o owadach, na podstawie książki „Owady” z serii Patrzę, podziwiam, poznaję oraz omówiliśmy zachowanie się pszczół wg książki „Pszczoły” z serii Fascynujący Świat. Dzieci dały zaprosić się do magicznego Królestwa Pszczół, gdzie zobaczyły budowę pszczół oraz jak zbudowany jest ul. Poznaliśmy zwyczaje pszczół a przy okazji dzieci dowiedziały się skąd na stole bierze się miód.

W drugiej części zajęć dzieci wykonały papierowe pszczoły, z wcześniej przygotowanych elementów.

Na koniec uczestnicy wypożyczyli swoje ulubione książeczki.

Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie i zapraszamy ponownie za tydzień.

Agnieszka Hurek